Slovenská asociácia exportérov a importérov SAEI má partnera v Mozambiku

Categories Export, Import, Odporúčané články, SvetPosted on

Slovenská asociácia exportérov a importérov SAEI podpísala dňa 25. januára memorandum o porozumení s renomovanou právnickou a konzultačnou firmou ASTERTAX Consulting, ktorá sa nachádza v hlavnom meste Mozambiku – Mapute.

Firma ASTERTAX Consulting bude podporovať a pomáhať slovenským firmám, členom SAEI, rozvíjať obchodné vzťahy prostredníctvom svojej rozsiahlej siete kontaktov v Mozambiku a ďalších krajinách subsaharskej Afriky. Na druhej strane SAEI bude pomáhať firmám z Mozambiku a subsaharskej Afriky pri ich vstupe na slovenský trh a zároveň jednotný trh Európskej únie.

Súčasťou dohody je aj vzájomná výmena informácií o obchodných a podnikateľských príležitostiach v Mozambiku a ďalších krajinách subsaharskej Afriky. Zároveň SAEI bude poskytovať informácie africkým firmám so záujmom obchodovať na Slovensku.

Veríme, že vzájomná spolupráca pomôže členom Slovenskej asociácie exportérov a importérov SAEI objavovať tento dynamický rozvíjajúci sa trh a uľahčí ich podnikanie a obchod v subsaharskej Afrike a tiež pomôže v nadväzovaní kontaktov s podnikateľmi a firmami z Mozambiku.

Share this: