Ako propagovať svoju firmu a produkty do zahraničia?

Categories Európa, Export, Informácie zo SAEI, Odporúčané články, Príležitosti / TendrePosted on

Pre malé firmy môže byť začatie exportu a získanie zákazníkov a obchodných partnerov v zahraničí časovo aj finančne náročné. Okrem tradičných spôsobov získania zahraničných zákazníkov a partnerov, ako sú obchodné misie, účasť na výstavách a iné, ponúka internet ďalšie možnosti a výhody. Asi najväčšou výhodou internetu je, že s minimálnymi nákladmi môžete virtuálne predstaviť svoju firmu a produkty neobmedzenému počtu potenciálnych klientov kdekoľvek na svete, a to 24 hodín denne. Najčastejšie sú využívané B2B a B2C komerčné internetové platformy, on-line katalógy, prezentačné portály a webové stránky rôznych štátnych aj neštátnych organizácií podporujúcich zahraničný obchod.

Občianske združenie Slovenská asociácia exportérov a importérov SAEI umožňuje bezplatnú propagáciu malých a stredných slovenských firiem v zahraničí prostredníctvom svojho portálu www.slovakexporter.com. Je to jednoduchý a efektívny spôsob, ako prezentovať vašu firmu a produkty do zahraničia s nulovým rozpočtom. Táto marketingová kampaň je výrazne podporená reklamou na internete prostredníctvom Google Ad Grands a umožňuje predstaviť exportné ponuky malých a stredných slovenských firiem. V súčasnosti portál zaznamenáva 250– 280 návštev zo zahraničia denne.

Postup, ako sa zapojiť do tejto kampane je jednoduchý, stačí vyplniť formulár (stiahnuť tu: form ), priložiť maximálne štyri fotografie a odoslať vyplnený formulár na emailovú adresu admin@slovakexporter.com , o zvyšok sa postará SAEI.

Následne zahraničný záujemca môže kontaktovať vašu firmu priamo na základe zverejnených kontaktných informácií. Angličtina je v súčasnosti najviac používaným jazykom v medzinárodnom obchode. Je potrebné zdôrazniť, že vaša firemná webová stránka na ktorú smeruje odkaz a komunikácia, by mala byť minimálne okrem slovenčiny aj v anglickom jazyku.

Slovenská asociácia exportérov a importérov SAEI       www.saei.sk

Share this: