Kuvajtská vláda je naďalej odhodlaná uskutočniť svoj ambiciózny plán rozvoja infraštruktúry

Categories Príležitosti / Tendre, Svet, TrhyPosted on

Kuvajtská vláda je naďalej odhodlaná uskutočniť svoj ambiciózny plán rozvoja infraštruktúry, napriek neistote ohľadom svetových cien ropy.

Celá rada verejných stavebných zákaziek bola v tomto roku udelená po tom, čo vláda začala šesťbodovú ekonomickú stratégiu obnovy, ktorej cieľom je podporiť rozvoj partnerstva verejného a súkromného sektora (PPP). To je súčasťou nového päťročného plánu s viac ako $ 100 miliardami výdavkov na infraštruktúru.

Dôraz je daný na infraštruktúru, vrátane nových škôl a inžinierskych projektov, ktoré by mali podporovať stavebníctvo a rast ekonomiky neviazanej na ropný priemysel v krátkodobom horizonte, zatiaľ čo dlhodobý projekt Čisté paliva bude podporovať budúci rast priemyslu ropy a zemného plynu.

Kuvajtské projekty ukázali robustnú expanziu aj napriek nízkym cenám ropy.  V prvom štvrťroku tohto roka udelila vláda zákazky v hodnote KD 1.5 miliárd ($ 5 miliárd).

Rozvoj infraštruktúry je ťažiskový v poslednom päťročnom pláne hospodárskeho rozvoja štátu, ktorý bol schválený vo februári 2015 a predpokladá $ 116 miliárd stavebných výdavkov na rôznych projektoch.

Hoci dopravné mega-projekty vrátane metra a národnej železničnej siete boli odložené, sociálna infraštruktúra už ťaží z nárastu výdavkov.

Celý článok tu…

Zdroj: zawya.com

 

Share this: