Kuvajtská vláda je naďalej odhodlaná uskutočniť svoj ambiciózny plán rozvoja infraštruktúry

Kuvajtská vláda je naďalej odhodlaná uskutočniť svoj ambiciózny plán rozvoja infraštruktúry, napriek neistote ohľadom svetových cien ropy.

Celá rada verejných stavebných zákaziek bola v tomto roku udelená po tom, čo vláda začala šesťbodovú ekonomickú stratégiu obnovy, ktorej cieľom je podporiť rozvoj partnerstva verejného a súkromného sektora (PPP). To je súčasťou nového päťročného plánu s viac ako $ 100 miliardami výdavkov na infraštruktúru.

Dôraz je daný na infraštruktúru, vrátane nových škôl a inžinierskych projektov, ktoré by mali podporovať stavebníctvo a rast ekonomiky neviazanej na ropný priemysel v krátkodobom horizonte, zatiaľ čo dlhodobý projekt Čisté paliva bude podporovať budúci rast priemyslu ropy a zemného plynu.

Kuvajtské projekty ukázali robustnú expanziu aj napriek nízkym cenám ropy.  V prvom štvrťroku tohto roka udelila vláda zákazky v hodnote KD 1.5 miliárd ($ 5 miliárd).

Rozvoj infraštruktúry je ťažiskový v poslednom päťročnom pláne hospodárskeho rozvoja štátu, ktorý bol schválený vo februári 2015 a predpokladá $ 116 miliárd stavebných výdavkov na rôznych projektoch.

Hoci dopravné mega-projekty vrátane metra a národnej železničnej siete boli odložené, sociálna infraštruktúra už ťaží z nárastu výdavkov.

Celý článok tu…

Zdroj: zawya.com

 

Share this: