Zahraničné exportné trhy – nové riziká a nečakané riešenia. (PR článok)

Categories Export, Podujatia a informácie pre exportérov a importérovPosted on

Podnikanie v zahraničí je jednou z ďalších možností pre rast slovenských firiem. Ide o lákavú možnosť ako prekročiť slovenské podnikateľské hranice a stať sa firmou svetového formátu.

Každá minca má však aj svoju rubovú stranu a s podnikaním v zahraničí súvisia aj nové riziká vo forme cudzieho jazyka, niekedy úplne odlišného kultúrneho a podnikateľského prostredia, iné právne a daňové predpisy, atď.

Odvážnemu šťastie praje, a kto to neskúsi, tak to nikdy nezistí. V tomto smere existuje mnoho skúsených domácich a medzinárodných firiem, ktoré Vám poradia, ako sa v tomto novom prostredí pohybovať, prípadne Vám zaistia obchodných partnerov. Podnikať v zahraničí je určite zásadné rozhodnutie a mnoho slovenských firiem sa rozvíja úspešne aj týmto smerom.

V tomto smere však existujú aj podnikateľské riziká, ktorým je možné úspešne predísť aj zo Slovenska. Jednou z týchto ciest je aj kvalitné poistenie, ktoré ponúka mnoho našich domácich a zahraničných poisťovní. Ide tu o celú paletu poistení, ktorými možno predísť neočakávaným rizikám v zahraničí. Predovšetkým sú to tieto poistné produkty:

– Poistenie prevádzkovej zodpovednosti vrátane zodpovednosti za výrobok.

– Poistenie stiahnutia výrobku z trhu.

– Poistenie pohľadávok.

– Poistenie právnej ochrany.

– Poistenie nákladu / zásielok.

– Poistenie politických rizík vrátane poistenia rizika terorizmu.

– Poistenie liečebných nákladov v zahraničí.

– Poistenie rizika únosu a vydierania.

Možno je tiež dôležité pozrieť sa nielen na poistný produkt, ale súčasne aj na skutočnosť, kto ho ponúka. Tu je dôležité si položiť nasledujúce otázky:   Akú skúsenosť má táto poisťovňa s daným poistným produktom doma aj v cudzine? Akých má partnerov v zahraničí, prípadne špeciálne tímy riešiace vlastnú likvidáciu poistných udalostí? Aké sú výluky v poistných podmienkach? Atď.

Poistenie týchto špeciálnych rizík priniesli na Slovensko predovšetkým zahraničné poisťovne a niektoré z týchto poistných produktov museli svojim zahraničným klientom priamo ušiť na mieru, ako odpoveď na výzvy, ktoré prináša nová doba. Ďalšie špeciálne a unikátne poistenie ponúka aj britský poistný trh, kde niektoré vedúce poisťovne poistia takmer všetko, je to len otázka ceny, ktorá nemusí byť nízka.

***

image001Odpoveď na otázky o poistení pre Vás môže zabezpečiť špecializovaná firma v tomto odbore – poisťovacia maklérska spoločnosť IMG s.r.o. (www.img.sk) prostredníctvom svojich medzinárodných partnerov profesionálneho združenia Worldwide Insurance Network Group (www.winginsurance.com) so zastúpením vo viac ako 50 krajinách sveta.

V prípade Vašich konkrétnych otázok kontaktujte:

M: 0911323322,  Email: hradicky@img.sk

Autor: Mgr. Milan Hradický

Share this: