Tanzánia bude investovať 1,9 miliardy USD ročne na projekty v oblasti energetiky

Categories Príležitosti / Tendre, SvetPosted on

V snahe ukončiť nedostatok dodávky elektrickej energie a podporiť rast priemyslu plánuje Tanzánia investovať 1,9 miliardy USD ročne do energetických projektov do roku 2025.

Krajina si kladie za cieľ zvýšiť kapacitu výroby energie na 10.000 megawattov zo súčasných 1.500 megawattov a zredukovať závislosť na vodných zdrojoch používaním plynu a uhlia.

Ťažké a opakujúce sa suchá v posledných rokoch vyvolali ničivú krízu vo výrobe elektriny. Z tohto dôvodu Tanzánia čelí aj ďalšej dôležitej výzve. Je silne závislá na vodnej energii, ktorá nemôže byť zabezpečená v období sucha. Vo väčšine vodných elektrární v posledných rokoch postupne klesá výroba, čo vedie k niekoľkohodinovým výpadkom.

Pre prilákanie súkromného kapitálu sa vláda snaží zlepšiť inštitucionálne, právne a regulačné prostredie. Na druhej strane si investori už dlho sťažujú, že jednou z prekážok podnikania v druhej najväčšej ekonomike vo východnej Afrike, je nedostatok spoľahlivých zdrojov elektrickej energie.

Tanzánia nedávno oznámila, že japonská Koyo Corporation plánuje investovať 1 miliardu USD do plynovej elektrárne v blízkosti veľkých zdrojov zemného plynu v južných pobrežných oblastiach krajiny.

Zdroj: Exchange

 

Share this: