V Zóne voľného obchodu v Šanghaji sa črtá veľký trh s vínom

Categories Export, Podujatia a informácie pre exportérov a importérov, Svet, TrhyPosted on

Waigaoqiao – medzinárodná výstava a obchodné centrum pre víno a nápoje sa nachádza v Zóne voľného obchodu v Šanghaji. Podľa vyjadrenia predstaviteľov spoločnosti, Waigaoqiao si kladie za cieľ stať sa jednou z hlavných obchodných platforiem s vínom na svete.

Spoločnosť sa najprv stane obchodným vinárskym centrom v regióne delty Yangtze  a podnikateľským inkubátorom pre malých obchodníkov s vínom.

Centrum už prilákalo asi 300 medzinárodných firiem a nadviazalo styky so združeniami zameranými na  víno a nápoje v mnohých krajinách.

Štatistiky ukazujú, že viac ako 75 percent vín je do šanghajského prístavu dovážaných spoločnosťami v tomto stredisku, čo predstavuje asi 33 percent dovozu vína do Číny.

Centrum pomocou systému sledovania QR kódu dohliada na dovoz vína. Všetky vína musia mať povinne značku s QR kódom, takže spotrebitelia môžu ľahko nájsť informácie o výrobcoch a distribútoroch. Systém QR kódu prijalo v centre zatiaľ 10 firiem a ďalšie ich majú nasledovať.

Zdroj: en.shftz.gov.cn/

 

aboutPartner Slovenskej asociácie exportérov a importérov SAEI, Shanghai TEZHEN Business Consulting Co., Ltd je konzultačná firma, ktorá pomáha firmám pri rozvoji ich podnikania a rozšírení predaja v Číne. Služby, ako príprava vstupu na trh, preverenie podmienok pre import, vyhľadanie a preverenie obchodných partnerov, podpora predaja, zabezpečenie činností a reprezentácia v Zóne voľného obchodu Šanghaji, sú len niektoré z možností, ktoré firma ponúka.

Share this: