Kanada: príležitostí v maloobchode

Categories Export, Svet, TrhyPosted on

Kanadský trh je stabilný a spoľahlivý pre investície do maloobchodu. V posledných piatich rokoch zaznamenala Kanada stabilný rast v mnohých maloobchodných odvetviach, ktoré poukazujú na bezpečné možnosti pre spoločností, ktoré už existujú v Kanade, rovnako ako aj pre spoločností, ktoré sa zaujímajú o tento trh.

Kľúčovými rastovými odvetviami v maloobchode sú športové oblečenie a obuv, ktorých nárast bol v posledných 5 rokoch o viac ako 20 percent. Nárast zaznamenalo aj detské oblečenie, kde sú rodičia ochotný zaplatiť viac za vyššiu kvalitu a trvanlivosť. Kanaďania majú tendenciu tráviť voľný čas v záhrade alebo na chalupe. Rastie dopyt po vonkajšom nábytku a záhradných domčekoch. So záujmom o zdravú výživu a domácu kuchyňu rastie aj predaj kuchynských spotrebičov.

S uvedením dohody o voľnom obchode medzi Kanadou a EÚ (CETA) sa očakávajú sľubné príležitosti pre všetky kategórie v maloobchode. Táto dohoda odstráni 99 percent sadzieb na import a export medzi EÚ a Kanadou a pomôže štandardizovať pravidlá medzi oboma regiónmi.

So stabilnou ekonomikou a novou liberálnou vládou je Kanada skvelý odrazový mostík pre export do Severnej Ameriky, najmä pre firmy v maloobchodnom segmente.

Share this: