Nemeckí podnikatelia chcú rozširovať ich aktivity v Rusku

Categories Svet, TrhyPosted on

Napriek recesii a sankciám, nemecké spoločnosti chcú podľa nedávneho prieskumu rozširovať ich aktivity v Rusku. Prieskum zverejnený Rusko-Nemeckou obchodnou komorou v Moskve ukázal, že štvrtina respondentov chce postaviť v Rusku nové výrobné zariadenia.

Každá z týchto spoločnosti je pripravená investovať do 198 mil. eur, povedal v piatok šéf komory Matthias Schepp v Moskve.

Viac než 90 percent respondentov prieskumu povedalo, že chcú pokračovať v ich aktivitách v Rusku, čo predstavuje nárast oproti 76 percentám z pred pol roka.

Ruská vláda vytvorila stimuly pre zahraničných výrobcov  prostredníctvom lepších investičných podmienok, povedal Schepp.

Zároveň sa však skomplikoval prístup k tendrom. Spoločnosti teraz čelia rozhodnutiu: buď opustia trh alebo budú v Rusku aj vyrábať.

Rusko vstúpilo do ekonomického prepadu v roku 2014 po zavedení ekonomických sankcií západom kvôli jeho úlohe v Ukrajinskej kríze a veľkému prepadu cien jeho hlavnej komodity, ropy. Ruský ekonomický výkon klesol v roku 2015 o 3,7 percenta.

Viac než polovica respondentov prieskumu očakáva mierne zotavenie v roku 2017. “Sankcie už nie sú najdôležitejším faktorom,” povedal Schepp.

86 % spoločností zúčastnených na prieskume bolo za zrušenie alebo zredukovanie sankcií.

Zdroj: https://aboutcroatia.net/news/europe/survey-german-entrepreneurs-want-expand-business-russia-42178

Share this: