Podpora exportérov mäsa z EÚ do Hongkongu

Categories Export, Podujatia a informácie pre exportérov a importérov, Svet, TrhyPosted on

Vyhliadky na vývoz mäsa z EÚ do Hongkongu boli podporené minulý týždeň, po dohode o požiadavkách na osvedčenia pre dovoz mäsa, medzi komisárom Európskej únie Philom Hoganom a tajomníkom pre potraviny a zdravie Hongkongu Gregorym Ko.

Obe strany sa dohodli na opatreniach na zjednodušenie veterinárnych osvedčení pre dovoz mäsa z EÚ do Hongkongu. Namiesto toho, aby trvali na tom, že mäso musí pochádzať zo zvierat, ktoré boli narodené, chované a porazené v členskom štáte vývozu, je Hongkong teraz pripravený akceptovať, že zvieratá môžu pochádzať z ktoréhokoľvek členského štátu EÚ, ktorý je spôsobilý pre export do Hongkongu. Dohoda je výsledkom dlhej prípravnej práce vykonanej tímami komisárov EÚ Hogana, Malmströmovej a Andriukaitisa.

S ročným objemom exportu vo výške približne 4 miliardy EUR, je Hongkong veľmi dôležitým trhom pre poľnohospodársko-potravinársky obchod EÚ a bol 7. najdôležitejšou exportnou destináciou v roku 2015, čo predstavuje 3,5% z celkového vývozu poľnohospodársko-potravinárskych produktov EÚ do celého sveta.

Zdroj: http://trade.ec.europa.eu/doclib/press/index.cfm?id=1571

Share this: