Nájdite si distribútora v Poľsku

Categories Informácie zo SAEIPosted on

Poľsko je po Česku druhým jazykovo najpríbuznejším trhom pre slovenských exportérov nakoľko má takmer o 8-krát väčší počet obyvateľov.
Presadiť sa v Poľsku pri tamojšom množstve tovarov nie je jednoduché, avšak ak máte zaujímavý jedinečný produkt alebo luxusný tovar vyrobený na Slovensku, máte šancu.
Vašou prvou zástavkou na prieskum trhu a vyhľadanie potenciálneho obchodného partnera alebo distribútora by mala byť návšteva výstavy alebo veľtrhu. Práve na takejto platforme môžete nadviazať zaujímavé kontakty a neformálne sa porozprávať v rodnom jazyku. Budete prekvapení, koľko výrazov z poľského obchodného slovníka ovládate. Ak pôjdete len tak na skusy bez možnosti vystavovania, nezabudnite na vizitky a propagačný materiál vašich produktov aj v anglickom jazyku. Hoci je poľština blízky jazyk, predsa sú anglické výrazy viac zrozumiteľnejšie. Je to aj výhoda vtedy, ak narazíte na distribútora, ktorý je zo zahraničia a Poľsko nie je jeho jediný distribučný trh. Najväčšie medzinárodné výstavnícke a konferenčné centrum v Poľsku sa volá Ptak Warsaw Expo (PWE). Nachádza sa cca 15 minút juho-západne od centra Varšavy v lokalite Nadarzyn. Má celkovo 150,000 m2 výstavných priestorov rozprestierajúcich sa na pozemku o rozlohe 500,000 m2. Počas roka sa tu organizuje približne 30 rôznych medzinárodných výstav a akcií. Celkové náklady pre dve osoby na trojdňovú obchodnú cestu zo Slovenska do Ptak Varsawa Expo vyjdu na približne 300 eur. Začínajúcim slovenským exportérom v Poľsku sa pri úspešnom nájdení distribútora tieto náklady mnohonásobne vrátia.
Ak máte záujem o cenovú ponuku na výstavný priestor alebo o kalendár výstav v roku 2017 v PWE, SAEI vám môže sprostredkovať kontakt na organizátora.
Video k Ptak Warsaw Expo si môžete pozrieť na: https://www.youtube.com/watch?v=cI1JoUep0TQ

Share this: