Dopyt po halalových produktoch dosiahol hodnotu vyššiu ako 2,3 bilióna amerických dolárov v roku 2015

Categories Export, Svet, TrhyPosted on

Deviaty medzinárodný hospodársky samit medzi Ruskom a členskými krajinami Organizácie islamskej spolupráce (OIC) sa konal v Kazani (Tatarstan).

Summit začal zasadnutím s názvom Halal Industry, ktoré riešilo rastúci medzinárodný dopyt po halalových výrobkoch a službách.

Vedúci delegácie Spojených arabských emirátov Dr. Bin Fahad prehlásil, že islamský hospodársky sektor patrí medzi najrýchlejšie sa rozvíjajúce odvetvia na svete a stal sa neoddeliteľnou súčasťou medzinárodného hospodárstva, najmä po svetovej finančnej kríze a túžbe po bezpečných investíciách a hospodárskych aktivitách s pridanou hodnotou sociálneho rozvoja, ktoré sú základmi islamskej hospodárskej štruktúry.

Dr. Bin Fahad objasnil, že halalový priemysel je jednou z najdôležitejších častí tohto dôležitého odvetvia, pretože medzinárodný dopyt po halalových výrobkoch zaznamenal rýchly rast po dosiahnutí hodnoty vyššej ako 2,3 bilióna amerických dolárov v roku 2015, podľa správ OIC. Dodal, že potravinársky a nápojový priemysel má najväčší podiel v tomto odvetví, ktorý dominuje 67% celkového obchodu s halalovými výrobkami v hodnote 1,4 bilióna dolárov. Očakáva sa, že tento počet sa na začiatku roka 2020 zvýši na približne 1,6 bilióna dolárov.

Zdroj: khaleejtimes.com

 

Share this: