Prípravy na Rok cestovného ruchu Čína-EÚ 2018

Categories Európa, Svet, TrhyPosted on

Od európskej návštevy čínskeho premiéra Li Keqianga, od 31. mája do 2. júna, sa očakáva, že zlepší turistické podnikanie medzi Čínou a Európskou úniou (EÚ), pričom sa blíži Rok cestovného ruchu Čína-EÚ 2018.

Rok cestovného ruchu Čína-EÚ 2018 bol predložený a diskutovaný predsedom Li Keqiang a predsedom Európskej komisie Jean-Claudom Junckerom na 18. stretnutí lídrov Číny a EÚ v júli 2016.

Podľa Čínskej národnej správy cestovného ruchu si v roku 2015 približne 3,5 milióna čínskych turistov vybralo Európu ako svoju prvú východiskovú destináciu, čo predstavovalo medziročný nárast o 22,9%.

Štatistiky, ktoré vydala Európska komisia pre cestovný ruch minulý rok ukázali, že Čína zostala jedným z najrýchlejšie rastúcich trhov Európy v cestovnom ruchu, pričom 10,6 milióna čínskych turistov zostalo cez noc v Európe v roku 2016.

Podľa čínskeho Výskumného inštitútu pre výstupný cestovný ruch, čínski návštevníci začali presúvať svoju pozornosť od tradične populárnych západoeurópskych destinácií, ako je Francúzsko a Nemecko, do krajín strednej a východnej Európy. Tento krok je výsledkom bezpečnostných problémov po mnohých teroristických útokoch v celej západnej Európe.

Čína a Európska únia zjednodušujú proces podávania žiadostí o víza na podporu Roka cestovného ruchu Čína-EÚ 2018. Európske krajiny vrátane Spojeného kráľovstva, Talianska a Francúzska znížili prahovú hodnotu na schválenie určitých víz a zjednodušili postup pri vydávaní víz na prilákanie čínskych turistov.

Zdroj: chinadaily.com.cn

Share this: