Kazachstan plánuje postaviť 79 nových závodov na spracovanie poľnohospodárskych produktov

Categories Svet, TrhyPosted on

Kazachstan plánuje postaviť 79 nových a modernizovať 80 ďalších závodov na spracovanie poľnohospodárskych produktov. Oznámil to zástupca ministra poľnohospodárstva Rustem Kurmanov na pracovnom stretnutí zameranom na prerokovanie mapy rozvoja poľnohospodársko-priemyselného komplexu v Akimate, v Pavlodarskej oblasti.

Kurmanov uviedol, že ministerstvo vzhľadom na vysoký objem poľnohospodárskych dovozov do Kazachstanu, vyťaženosť domácich podnikov a surovinový potenciál krajiny definovalo deväť prioritných oblastí spracovania poľnohospodárskych produktov. Tieto prioritné oblasti zahŕňajú spracovanie mlieka, mäsa, koží, vlny, olejnín a obilnín, ovocia a zeleniny, cukrovej repy a zemiakov. Týmito aktivitami sa už zaoberá 435 podnikov a roľníckych fariem v celej republike.

Výstavba nových závodov sa plánuje v regiónoch Južného Kazachstanu, Almati, Pavlodaru, Západného Kazachstanu a Aktobe, ktoré majú obrovský surovinový potenciál. Tým sa zvýši spracovanie mlieka a produkcia poľnohospodárskych výrobkov o 49 percent.

Zdroj: trend.az

Share this: