Čínske firmy budú stavať elektráreň v Nigérii

Categories Svet, TrhyPosted on

Nigérijská federálna vláda podpísala dohodu s konzorciom troch čínskych spoločností, na vybudovanie projektu hydroelektrárne Mambilla v štáte Taraba (do šiestich rokov), s výkonom 3000 MW.

Projekt, ktorý bude stáť 5,79 miliardy dolárov, má byť financovaný nigérijskou vládou a čínskymi veriteľmi prostredníctvom China Exim Bank. V rámci tejto dohody sa očakáva, že čínska banka a ďalší čínski veritelia poskytnú 4,92 miliardy dolárov, čo predstavuje 85% nákladov projektu, zatiaľ čo federálna vláda poskytne 868,87 miliónov dolárov, čo predstavuje 15%.

Čínske dodávateľské firmy sú spoločnosť China Gezhouba Group Corporation (CGGC), spoločnosť Sinohydro Corporation Limited (SHC) a spoločnosť CGCOC Group Co. Limited.

Rozsah prác na projekte zahŕňa aj štyri veľké priehrady – Nya, Sumsum, Nghu a Api Weir, dve podzemné elektrárne s rozlohou 12 jednotiek po 250 MW, dve 330kV a 700-kilometrové vedenia do Markudi a Jalingo, 120 kilometrov prístupových ciest spájajúcich lokalitu projektu a okolitých spoločenstiev a presídlenie približne 100 000 osôb.

Zdroj: today.ng

Share this: