V bielorusko-čínskom priemyselnom parku Great Stone je už zaregistrovaných 23 spoločností

Categories Európa, TrhyPosted on

Priemyselný park Great Stone je územný celok s rozlohou 91,5 km2, so špeciálnym právnym statusom pre podnikanie. Park sa nachádza 25 km od mesta Minsk, hlavného mesta Bieloruskej republiky, v bezprostrednej blízkosti medzinárodného letiska, železničných tratí a nadnárodnej diaľnice Berlín – Moskva.

Ďalšie dve spoločnosti s celkovým objemom investícií, ktoré sa odhadujú na 7 miliónov dolárov, sa zaregistrovalo v bielorusko-čínskom priemyselnom parku Great Stone. Príslušné dokumenty boli podpísané po 10. zasadnutí pracovnej skupiny pre projekt priemyselného parku v Minsku 24. novembra.

Jednou zo spoločností je spoločnosť Levanta Grupp so sídlom v Mogileve (investícia vo výške 5 miliónov USD). Spoločnosť Levanta Grupp sľubuje realizovať sľubný projekt špičkových technológii týkajúcich sa priemyselných klimatizačných zariadení. Levanta Grupp vyváža veľký podiel produktov do Eurázijskej hospodárskej únie. Druhá nová spoločnosť je so sídlom v Číne a  zameria sa na inovatívne projekty v inteligentnej doprave. Jej výška investícií je v prvej fáze viac ako 2 milióny dolárov.

Celkový počet spoločností v priemyselnom parku Great Stone je dnes 23, z toho štyri sú bieloruské podniky. V priemyselnom parku sa zaregistrovali spoločnosti z Bieloruska, Číny, USA, Ruska, Litvy, Rakúska a Nemecka.

Zdroj: eng.belta.by

Share this: