Poľsko vyhlásilo nové železničné tendre

Categories Európa, Príležitosti / TendrePosted on

Poľská železničná spoločnosť (PKP PLK) oznámila, že v tomto roku bude vykonávať stavebné práce odhadované na 2,6 miliárd EUR (11 miliárd PLN), pričom použije štátny rozpočet a európske fondy.

PKP PLK plánuje oznámiť viac ako 200 konaní v roku 2018 , medzi ktoré patria výberové konania na výstavbu a modernizáciu železničných tratí Czyżew – Białystok (časť linky Rail Baltica), linky Poznań – Szczecin a Chabówka – Zakopane, rekonštrukcia stanice Warszawa Zachodnia, ako aj zlepšenie prác na železničnom prístupe v troch prístavoch – Gdynia, Szczecin a Świnoujście. Okrem toho plán spoločnosti zahŕňa inštaláciu systému GSM-R.

Dňa 4. januára spoločnosť oznámila štyri tendre s odhadovanou hodnotou 479,5 milióna EUR (2 miliardy PLN) na modernizáciu “uhoľnej linky” na úseku Chorzów – Zduńska Wola (Chorzów Batory – Tarnowskie Góry – Zduńska Wola Karsznice ) s dĺžkou 165 km. Je to súčasť linky č. 131 a dôležitá medzinárodná nákladná trasa. V rámci projektu budú modernizované a rekonštruované stanice a zastávky. V tomto roku bude dokončená dokumentácia projektu a stavebné práce budú vykonávané až do roku 2022.

Zdroj: http://www.railwaypro.com/wp/poland-launch-new-rail-tenders/

Share this: