Veľké obchodné reťazce investujú do vertikálnych fariem

Categories Svet, TrhyPosted on

Globálny výrobca zemiakových výrobkov McCain Foods urobil strategickú investíciu do vertikálnej poľnohospodárskej technológie ako súčasť svojej inovačnej stratégie.

Spoločnosť dokončila investíciu do kanadskej poľnohospodárskej technologickej spoločnosti TruLeaf Sustainable Agriculture, ktorá vyvíja vlastnú vnútornú vertikálnu poľnohospodársku technológiu na pestovanie listnatých zelených plodín celoročne ekologicky udržateľným spôsobom.

Vertikálne farmy umožňujú pestovanie systémom, ktorý sa dá umiestniť aj do mestského centra, a tým znížiť náklady na dopravu a šetriť životné prostredie, tvrdí TruLeaf.

Firmy spoločnosti TruLeaf sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti veľkých mestských centier, čo podľa ich internetovej stránky umožňuje ekologicky šetrnú cestu od farmy k spotrebiteľovi.

Obchodné reťazce už predtým využívali vertikálne poľnohospodárske farmy. Francúzsky predajca Carrefour už minulý rok v júli oznámil, že plánuje rozšíriť svoju prvú “vertikálnu záhradu” v parížskom regióne.  Rastliny sa pestujú pomocou aeroponického procesu, bez použitia pôdy. Raťazec otvoril v apríli 2017 svoje prvé mestské záhrady na streche hypermarketu Villiersen-Bière v parížskom regióne v spolupráci s poľnohospodárskou vysokou školou Bougainville de Brie-Comte-Robert.

V Spojenom kráľovstve priviedol Growing Underground koncept mestského poľnohospodárstva na ďalšiu úroveň pestovaním čerstvej zeleniny a šalátu 33 metrov pod rušnými uličkami juhozápadného Londýna. Spoločnosť využíva hydroponické systémy a technológiu LED na pestovanie svojich plodín celoročne v prostredí bez pesticídov a dodáva maloobchodom ako Marks & Spencer, Ocado a Whole Foods Market.

Zdroj: European Supermarket Magazine

Share this: