Európsky investičný fond a UniCredit podporujú inovatívne malé a stredné podniky v strednej a východnej Európe s 500 miliónmi EUR

Európsky investičný fond (EIF) a UniCredit podpísali zmluvu na rozšírenie záruky InnovFin pre malé a stredné podniky s cieľom zvýšiť prístup k financiám pre inovatívne malé a stredné podniky (MSP) v ôsmich krajinách strednej a východnej Európy.

Táto nová dohoda umožní spoločnosti UniCredit poskytovať dodatočné finančné prostriedky vo výške 340 miliónov EUR prostredníctvom svojich bánk a lízingových spoločností inovatívnym spoločnostiam v Bosne a Hercegovine, Bulharsku, Chorvátsku, Českej republike, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a Srbsku.

Dodatočné financovanie pochádza z pôvodne dohodnutého portfólia vo výške 160 miliónov EUR, takže malé a stredné podniky v týchto krajinách budú môcť získať finančné prostriedky vo výške pol miliardy eur.

Táto transakcia využíva podporu programu Horizont 2020, Európskeho rámcového programu pre výskum a inovácie a Európskeho strategického investičného fondu (ESIF), ktorý je ústredným pilierom európskeho investičného plánu.

Zdroj: business-review.eu

Share this: