Rok 2018 priniesol najväčší boom spojený s fúziami a akvizíciami v histórii Indie

Categories Svet, TrhyPosted on

Podľa údajov zostavených spoločnosťou Bloomberg, transakcie, týkajúce sa fúzii a akvizícii indických spoločností dosiahli už 104,5 miliárd amerických dolárov, takmer štyri mesiace pred koncom roka 2018, čím bol vyrovnaný minuloročný rekord.

Kombinácia nového zákona o konkurze, pretekov v dominancii v odvetví elektronického obchodu a rekordnej konkurencie medzi súkromnými kapitálovými fondmi zameranými na Áziu vytvorili to, čo niektorí volajú bezprecedentnou príležitosťou na obchody v najrýchlejšie sa rozvíjajúcej ekonomike na svete. Prudký nárast aktivity nie je len dobrou správou pre investičných bankárov, ale pomáha indickému finančnému systému zbaviť sa zlého dlhu a modernizovať maloobchodný sektor, ktorý slúži 1,3 miliardám ľudí.

Podľa Bain & Co. mali ázijské fondy na konci roku 2017 k dispozícii na investovanie rekordných 225 miliárd amerických dolárov. Podľa údajov agentúry Ernst & Young, fondy súkromného a rizikového kapitálu zvýšili v prvej polovici roka svoje investície v Indii o 46 percent na 15,2 miliardy dolárov.

Zdroj: economictimes.indiatimes.com

Share this: